Барселона постигна труден успех с 2:1 над Бетис в Севиля в

...

Барселона надви Бетис и дръпна с осем точки

Барселона реализира сложен триумф с 2:1 над Бетис в Севиля в 17-ия кръг на Ла Лига. Така каталунците дръпнаха с осем точки на върха. Тимът на Шави има 50 точки, Реал е с 42, само че и мач по-малко – домакинство на. Бетис остава шести с 31 точки.

През първото полувреме вратарят на домакините Руи Силва избави всичко, което можеше. Той извади три удара на Педри и Левандовски. Гол на Рафиня пък беше анулиран поради засада.

Рафиня въпреки всичко откри в 65-ата минута след пас на Балде. Това е пети гол за бразилеца в Ла Лига този сезон. Десет минути преди края Араухо смъкна за Левандовски и той осъществя за 0:2..

Малко по-късно Жул Конде си вкара автогол, само че Барселона удържа задатъка си до края. След последния съдийски сигнал халфът на Бетис Уилям Карвальо беше изпъден за митинг.
Източник: flashnews.bg